Folie XPEL – przepis na lakier w stanie doskonałym

Pokaż wszystkie
auto-spa-posejdon-folie-ochronne-xpel
Zabezpieczenie lakieru samochodu to jedno z podstawowych działań, jakie powinien poczynić każdy kierowca, nie tylko ten, który właśnie wyjechał z salonu nowym autem, ale również ten posiadający samochód używany. Każdy chciałby, żeby jego pojazd atrakcyjnie się prezentował, olśniewał blaskiem i kolorem lakieru bez żadnych plam i wyblakniętych obszarów. Same chęci jednak nie wystarczą, trzeba jeszcze znaleźć sposób, aby wdrożyć je w życie. My znaleźliśmy – folie ochronne XPEL.
Jakość lakieru, a wpływ niekorzystnych czynników

Wiosna, lato, jesień, zima – zawsze znajdzie się coś, co będzie niekorzystnie wpływało na lakier samochodowy. Niezależnie od pory roku, ale też warunków atmosferycznych, musimy liczyć się z jego słabnącą jakością. W okresie zimowo- jesiennym na pewno powinniśmy mieć na uwadze wilgotność i częste opady, które sprzyjają powstawaniu korozji. Sól rozsypywana na jezdni może zwiększa bezpieczeństwo jazdy, co jest kluczowym aspektem podczas poruszania się na drodze, jednak potęguje zjawisko korozji wywołane przez warunki pogodowe. A co na to lato? To, co nas cieszy, dla auta jest prawdziwą udręką. Słońce potrafi wyrządzić lakierowi wiele szkód. Promieniowanie UV powoduje matowienie, a to wpływa na nieestetyczny wygląd całego auta. Nie zapominajmy też o ptasich odchodach, które nieusunięte z powierzchni pojazdu mogą łatwo przeniknąć głębiej i wyrządzić naprawdę wiele, często nieodwracalnych szkód.

Obok warunków atmosferycznych możemy wyróżnić również uszkodzenia mechaniczne, do których zaliczamy m.in. działanie żwiru, małych kamyczków oraz piasku wyrzucanego spod kół pojazdów poruszających się po drodze. Wywołują one odpryski, a te z kolei są źródłem niebezpiecznej korozji.

Wydajność i trwałość – folie XPEL

Na podstawie wyżej wymienionych czynników, można łatwo wywnioskować, że ochrona lakieru bez solidnego zabezpieczenia jest po prostu niemożliwa. Z biegiem czasu zaczniemy dostrzegać zanieczyszczenia, które staną się trudne do usunięcia, ubytki w lakierze, zarysowania oraz korozję. Pielęgnacja pojazdu nie obejmuje jedynie jego mycia i polerowania, ale też ochronę. Jak powszechnie wiadomo, łatwiej i lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

W celu zabezpieczenia i ochrony lakieru, wykorzystuje się wiele preparatów, ale są też inne – nowoczesne i niezwykle skutecznie sposoby. Folie XPEL to niewidoczna folia, tworząca warstwę opancerzenia na lakierze samochodu. Ich skuteczność i żywotność szacuje się na okres aż 10 lat, co trzeba przyznać, jest zdumiewającym wynikiem. Folia chroni przed zarysowaniami, owadami i żywicą drzew, ptasimi odchodami, solą, żwirem i smołą oraz agresywną chemią. Tym samym likwiduje ryzyko uszkodzeń mechanicznych lakieru, wystąpienia odprysków i zarysowań, a także blaknięcia koloru. Folią XPEL najczęściej okleja się miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia, jak maska samochodu, lusterka, zderzaki, drzwi i klamki.

Folia ochronna została wykonana z zaawansowanych polimerów elastomerowych, które posiadają naturalne zabezpieczenie przed oddziaływaniem promieni słonecznych. Do najważniejszych jej cech zaliczamy przede wszystkim samoregenerację po zarysowaniach. Folie XPEL występują w kilku rodzajach:

Xpel Ultimate – najdłuższy okres gwarancji do 10 lat, doskonała ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym
Xpel Xtreme – gwarancja skuteczności folii do 5 lat, zabezpieczenie przed zarysowaniami, odpryskami i uszkodzeniami mechanicznymi
Xpel Stealth – bezbarwna folia matowa, czyli zabezpieczenie dla lakierów matowych, które stają się coraz bardziej popularne ze względu na swój efektowny wygląd.

Dobrze zabezpieczony lakier przyczyni się do wydłużenia żywotności samochodu, pozwoli zaoszczędzić pieniądze na uzupełnianie ubytków oraz walki z korozją. Lakiery XPEL to nowoczesne podejście do detailingu pojazdów, zostały wykonane z materiałów, które wyróżniają się trwałością, wydajnością i dużą odpornością. To alternatywa dla preparatów chemicznych, która wykazuje się długim okresem ochrony i niezawodnością w ochronie przed czynnikami zewnętrznymi.