Męskie i kobiece samochody – czy coś takiego istnieje?

Pokaż wszystkie
auto-spa-posejdon-meskie-damskie-auta
Kolor samochodu dopasowany do koloru butów i torebki – czy jest to jedyna zasada, jaką kierują się kobiety przy wyborze auta? Stereotypów na temat kobiet za kierownicą jest wiele, jednak ile z nich tak naprawdę odzwierciedla rzeczywistość? Czy płeć piękna to grupa nie najlepszych kierowców? Każdy popełniony błąd na drodze to przypuszczenie, że za kółkiem znajduje się kobieta. Trudno jest walczyć z tym, co już tak mocno zakorzeniło się w naszej świadomości. Czy zatem kobiece i męskie samochody też nie istnieją? Czy to kolejny wymysł społeczeństwa?
Idealny samochód dla kobiety – czy można jej dogodzić?

„Kobiety są zbyt wymagające” – powie niejeden mężczyzna, inny przyzna, że „kobieta zmienną jest”, ale czy jest coś złego w tym, że płeć piękna ma swoje oczekiwania wobec samochodu, którym będzie jeździła? Mężczyźni również nie biorą pierwszego lepszego auta z salonu i nie kupują używanego bez zapoznania się z jego stanem technicznym. Owszem, męskie i kobiece spojrzenie na samochody jest zupełnie inne, być może wynika to z różnicy w roli, jakie odgrywają one w życiu pań i panów.

Mówiąc: kobiecy samochód, mamy na myśli małe, niewielkie auto, wyróżniające się wyjątkowym komfortem jazdy, mobilne, o nowoczesnym wnętrzu, oszczędne, a jednocześnie pozwalające od czasu do czasu na odrobinę szaleństwa. Można z łatwością zauważyć, że wśród tych cech nie ma nic na temat przebiegu, silnika, koni mechanicznych i innych technicznych cech. Dlaczego? Kobiety traktują auto bardzo rzeczowo, co oznacza, że jest to dla nich jedynie środek transportu, który oczywiście tak samo, jak bluzka czy też nowy młynek do kawy musi się ładnie prezentować.

Do „kobiecych samochodów” zaliczyć możemy Fiata 500, Mini czy też New Beetle. Szczególnie kabriolet skradł serca pań na całym świecie. Są to auta małe, łatwo nimi zaparkować, poruszać się po mieście. Stałe grono zwolenniczek ma również Nissan Micra o oryginalnym kształcie i elegancki Włoch Alfa Romeo Mito.

Czym jeżdżą lub chcą jeździć mężczyźni?

Skoro już wiemy, jakie samochody wybierają kobiety, to czas przyjrzeć się męskim upodobaniom. Mężczyzna w samochodzie nierzadko czuje się tak samo jak w domu, a nawet lepiej. Traktuje go jak integralną część swojego życia. Wielu wyznacza sobie nawet życiowy cel – będę zarabiał tyle, żeby stać mnie było na moje wymarzone auto. Ale jakie właściwie ono jest, to wymarzone?

Ile mężczyzn, tyle upodobań i oczekiwań od samochodu. Może być to zarówno Coupe, jak też hatchback, musi mieć jednak charakter. Ważna jest dynamika oraz ekonomika jazdy, ale też silnik i możliwości, jakie oferuje auto podczas poruszania się nim po mieście i po trasie. Jeżeli chodzi o wygląd to wszystko zależy od upodobań, a zatem jedni wybiorą auto czerwone lub granatowe, inni czarne, białe, a nawet zielone. Najważniejsza jest jednak jakość, czyli to, co kryje się pod maską.

Mężczyźni wyróżniający się elegancją bardzo często wybierają BMW i Mercedesy. Wielu marzy o niezapomnianych doznaniach w sportowym Ferrari lub Porsche. W ostatnich latach typowymi męskim autami stały się SUV-y i terenówki. Ogólnie rzecz ujmując , mężczyzna powinien mieć duże auto, nie wiadomo jednak, dlaczego to właśnie ten czynnik niezależnie od tego, czy jest on singlem czy ma dużą rodzinę jest tym decydującym.

Pozwolimy sobie jednak na pewne wnioski, które płyną z naszych obserwacji. Dotyczą one przede wszystkim kobiecego spojrzenia na samochody. Wyżej wymienione zostały przede wszystkim miejskie auta, jednak ostatnie lata pokazują, że kobiety coraz częściej siadają za kółkiem większych aut, jak Infiniti FX, Kia Sportage czy też Ford Kuga. A więc czy męskie i kobiece samochody w ogóle istnieją?

AUTO SPA POSEJDON